Górna półka: PORTER BAŁTYCKI

Baltic Porter Day już w najbliższy weekend.

Każdy miłośnik piw ciemnych i mocnych planuje, jak uczcić nadchodzące święto. Wyjść do ulubionego pubu, spotkać się ze znajomymi czy celebrować w samotności. Przede wszystkim jednak stawia sobie pytanie, które z dostępnych na rynku porterów zdegustować. Myślę, że jest to najlepszy moment, żeby w cyklu Górna Półka pochylić się właśnie nad piwami w stylu Porter Bałtycki.

Wrzucam zatem zestawienie najlepiej ocenionych na portalach
Ratebeer, Untappd i Polski Kraft polskich porterów bałtyckich (według stanu na dzień 13 stycznia 2019 r.). Kolejność piw w rankingu wynika z wyznaczonej przeze mnie oceny ogólnej, która uwzględnia liczbę ocen oraz średnią ocenę uzyskaną przez dane piwo. Przy czym największy wpływ na ostateczny wynik (przyporządkowałem jej największą wagę z uwagi na największą liczbę ocen) miała aplikacja Untappd.

Cały ranking dostępny w załączniku RANKING PORTERÓW BAŁTYCKICH.PDF. Możesz go pobrać na telefon lub wydrukować. Poniżej natomiast przedstawiam wybrane z listy propozycje, które według mnie gwarantują udane święto porteru bałtyckiego. Smacznego.


Leave a Reply